Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Ahmet Ağaoğlu’ndan ‘Hükümet istifa protestosuna karşın stadı terk etmedi’ argümanlarına yalanlama

Ahmet Ağaoğlu’ndan ‘Hükümet istifa protestosuna karşın stadı terk etmedi’ argümanlarına yalanlama

SoleKinG SoleKinG -
15 0

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Fenerbahçe – Konyaspor maçıyla ilgili kulüp sitesinden flaş bir açıklama yaptı.

Bilindiği üzere bordo-mavililerin lideri hakkında ‘hükümet istifa seslerini duyan liderler stadı terk etti, bir tek Ağaoğlu kaldı’ biçiminde suçlama yapılmıştı.

Ahmet Ağaoğlu, Trabzonluların kendisini eleştirdiği bahis hakkında konuştu.

“Ülkemizi derinden sarsan zelzele felaketinin akabinde kulüp olarak futbol ailesinin birlik ve beraberlik içerisinde duruş göstermesi doğrultusunda tertipler gerçekleştirdik. Trabzon’da oynadığımız Basel müsabakasını TFF İdaresi, Kulüp Liderlerimiz ve tüm ekiplerimizin taraftarlarıyla birlikte izleyerek herkesin takdirini kazanan bir imaj sergilediğimiz kamuoyunun malumudur.”

“Ali Koç’un davetiyle gidildi”

“Amacımız bu güçlü süreçte tüm imkanlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuz bildirisini vermekti.” diyen Ahmet Ağaoğlu kelamlarını şöyle devam ettirdi:

“Akabinde Fenerbahçe Lideri Sn. Ali Koç ve Beşiktaş Lideri Sn. Ahmet Işık Çebi’nin alanlarında oynanacak erteleme maçlarında bu birlik ve beraberliğin sürdürülmesi hedefiyle yapmış oldukları davete TFF Liderimiz ve başka Kulüp Liderlerimiz ile birlikte katıldık. Hedefimiz tıpkı, sloganımız; omuz omuza devletimizin ve milletimizin yanındayızdır.”

“Tüm liderler tıpkı anda çıktı”

Ahmet Ağaoğlu ayrıyeten tüm kulüp liderlerini stadyumu birebir anda terk ettiğinin altını çizdi:

“Bazı basın yayın organlarında yazıldığı üzere Fenerbahçe – Konyaspor müsabakası oynanırken bir küme taraftarın yapmış olduğu protesto sırasında öteki kulüp liderlerinin stadı terk ettiği ve benim ise maç sonuna kadar oturduğum halinde yer alan sözler hiçbir formda gerçeği yansıtmamaktadır. Maçın bitimine 10-15 dakika kala başka kulüp liderleriyle birlikte kalkarak stadyumdan birlikte ayrıldık.”

“Hemen sonraki gün sarsıntı bölgesine gittik”

“Hemen sonraki günde ise saat 07:00’de zelzele bölgesine giderek Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum’u ziyaret edip, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’yu da telefonla arayarak günlerdir sürdürmüş oldukları özverili çalışmalar ve insan üstü çabalarından ötürü kendilerine şükranlarımızı arz ettik. Dün olduğu üzere bugün de topluluk olarak tüm imkanlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu kendilerine belirttik.”

“Ahmet Ağaoğlu yerinden kalkmadı’ haberleri ne gayeyle yapıldı anlamış değiliz”

“Aynı vakitte Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu’yla 1 Mart’ta gerçekleştirmeyi planladığımız ‘Omuz Omuza’ yardım kampanyasında da nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda kendileriyle fikir alışverişinde bulunduk. Hal bu türlü iken, maç esnasında birtakım protestolar yapılırken bütün kulüp liderleri stadyumu terk etmelerine karşın ‘Ahmet Ağaoğlu yerinden kalkmadı’ formunda yazılan yazıların gerçekle yakından uzaktan ilişiği olmadığı üzere hangi maksatla yapıldığını da anlayabilmiş değiliz.”

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir