Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Ahmet Oğuz kırmızı kart görmeli miydi? Eski hakemler yorumladı

Ahmet Oğuz kırmızı kart görmeli miydi? Eski hakemler yorumladı

SoleKinG SoleKinG -
27 0

Konyaspor, Üstün Lig’de Galatasaray’ı 2-1 mağlup ettı. Bununla birlikte sarı-kırmızılıların 14 maçlık galibiyet ve 19 maçlık yenilmezlik serisi sona erdi.

Maçın 14. dakikasında Ahmet Oğuz’un yaptığı faulde sarı kart verilmişti.

Ahmet Oğuz’un Dubois’e yaptığı fauldeki karar eski hakemler tarafından da eleştirildi.

“Kırmızı kart verilmeliydi”

Eski hakemler Seçim Demirel, Bülent Yıldırım ve Deniz Çoban durumu kıymetlendirdi ve 3 hakem de “Kırmızı kart verilmeliydi.” yönünde görüş bildirdi. 

Seçim Demirel durum için; “Kırmızı kart gerekir. VAR müdahalesi gerekiyordu.” dedi. 

“Pozisyonun oluş yeri itibariyle hakemin kaçırması olağan ancak dördüncü hakem, çok yakın. O da tahminen de çok yakın olduğu için kaçırdı. Açısı biraz daha genişlemiş olsaydı, geniş bir açıdan baksaydı değerlendirebilirdi tahminen.”

“VAR kaçırmış”

Bülent Yıldırım ise açıklamasını şöyle yaptı:

“Burada mevzu şu; Dubois topla oynadı mı? Oynadı. Ahmet Oğuz’un bu topa fair bir müdahalede bulunma talihi kaldı mı? Hayır. Pekala, Ahmet Oğuz gergin bir biçimde tabanıyla nereye geliyor bir görelim. Dehşetli bir imaj var burada. Şurada bileğin döndüğünü de maalesef görüyoruz. Nasıl geldiğine bir bakalım ki yeterli niyet var mı görelim. Aklımızda bir şey kalmasın. Burada topa vurulduktan sonra asla bir düzgün niyet yok. Bileğin döndüğünü görüyorum. Tahminen bu açıyı Görüntü Hakem kaçırmış olabilir. Gizli alanda tekrar gözden kaçan önemli faullü bir oyun olduğu fikrindeyim. Bilhassa bu Görüntü Hakem kardeşimiz, Fatih Karagümrük – Galatasaray maçında tabandan gelen, tesiri ve şiddeti olmayan ayak müdahalesinde OFR davetiyle Adnan’a bir kırmızı kart çıkartmıştı. Artık lütfen alsın o mu daha sert, bu mu daha sert değerlendirsin. Ayağının neresiyle nereye? Sürat, şiddet, yoğunluk her şey var. Bilek esniyor. Bu, oyuncu sıhhati için önemli faullü oyundur. Bu konumdan ötürü OFR ve kırmızı kart gerekirdi fikrindeyim. 4. Hakem nereye bakıyor? Yeterli niyet yok. Net kırmızı kart.”

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir