Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Ahmet Parıltı Çebi, play-off sistemi savlarını yalanladı

Ahmet Parıltı Çebi, play-off sistemi savlarını yalanladı

SoleKinG SoleKinG -
25 0

Beşiktaş, Ahmet Işık Çebi’nin Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında playoff önerdiği savlarının gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Siyah-beyazlıların açıklaması şu biçimde:

“Başkanımız Ahmet Parıltı Çebi’nin Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında, Spor Toto Üstün Lig şampiyonunun play-off sistemiyle belirlenmesi teklifinde bulunduğu savıyla yazılı, görsel ve toplumsal medyada yer alan haberler büsbütün asılsızdır.

Başkanımız Ahmet Işık Çebi’nin kelam konusu toplantıda argüman edildiği üzere bir talebinin olmadığını belirtir, kamuoyundan masa başında kasıtlı olarak üretildiğine inandığımız hayal mahsulü haberlere prestij etmemelerini ehemmiyetle rica ederiz.”

Beşiktaş hangi haberi yalanladı?

Sözcü’de yer alan habere nazaran; Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi’nin, lig şampiyonunun play-off sistemiyle belirlenmesi tarafındaki talebi dayanak gördü. Galatasaray ve Fenerbahçe bu teklife karşı çıkmasına karşın öteki kulüpler play-off sistemine sıcak bakıyor.

Kulüpler, Hatay ve Gaziantep’in ligden çekilmesiyle haksız rekabet ortamı oluştuğunu, eşitlik unsurunun ortadan kaybolduğunu savunuyor.

KBV’de ortak karar çıkmadığı için kulüplerin kişisel olarak TFF’ye başvuracağı, 2011-12 döneminde olduğu üzere şampiyonun lig bitiminde play-off maçları sonunda belirlenmesini isteyeceği öğrenildi.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir