Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Almanya Futbol Federasyonu, FIFA Lideri Infantino’yu desteklemeyecek

Almanya Futbol Federasyonu, FIFA Lideri Infantino’yu desteklemeyecek

SoleKinG SoleKinG -
26 0

DFB’den yapılan açıklamada, yarın Ruanda’nın başşehri Kigali’de düzenlenecek 73. FIFA Kongresi’nin kıymetli gündem unsurunun FIFA Liderin seçimi olduğuna işaret edilerek seçimde tek adayın mevcut FIFA Lideri Gianni Infantino olduğu belirtildi.

“FIFA, sorularımıza yetersiz kaldı”

Açıklamada görüşlerine yer verilen DFB Lideri Bernd Neuendorf, DFB’nin Kigali’de Infantino’nun tekrar seçilmesine takviye vermeyeceğini aktararak,

Son haftalarda FIFA’dan çeşitli sorulara ait ya hiç bilgi alamadık ya da çok yetersiz bilgi aldık. FIFA ulusal federasyonlarla bağlantılarında çok daha açık ve şeffaf olmalıdır.

dedi.

“FIFA’da alınan kararlar açıklanmalı”

FIFA’nın muhakkak kararların nasıl ve neden alındığının ve bu kararlara kimlerin dahil olduğunu kendi çıkarları için açıklaması gerektiğini aktaran Neuendorf, son periyotta bunun her vakit bu türlü olmadığını belirtti.

Neuendorf, kimi Avrupa ülkelerinin federasyonları ile FIFA idaresi ortasında tartışmalı hususlara ait yapan bir görüş alışverişinin gerçekleştiğini belirterek, bununla gelecekteki iş birliğinin uygunlaşmasını ümit ettiğini kaydetti.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir