Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Cam Piramit Afet Yardım Merkezi yaraları sarmaya devam ediyor

Cam Piramit Afet Yardım Merkezi yaraları sarmaya devam ediyor

SoleKinG SoleKinG -
28 0

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cam Piramit’te kurduğu Afet Yardım Merkezi ile depremzedelerin muhtaçlıklarını sağlamaya devam ediyor. Antalya’ya gelen depremzede vatandaşların sayısı arttıkça muhtaçlıklar da giderek artarken, yardım merkezinde vatandaşlardan gelen her türlü takviye depremzede vatandaşlara iletilmek üzere kabul ediliyor.  

Antalya Büyükşehir Belediyesi Cam Piramit Afet Yardım Merkezi’nde Antalya’ya gelen depremzedelerin gereksinimleri karşılanmaya devam ediyor. Vazifeli işçilere verilen muhtaçlık listeleri hayırseverlerin yardımlarıyla toplanan gereçlerden temim ediliyor. 

GÜN UZUNLUĞU MUHTAÇLIKLAR KARŞILANIYOR

Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Çocuk ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Oğuz Dağlı, afetin birinci gününden bu güne Cam Piramit’te kurulan Afet yardım Merkezi’nde depremzedelere yardımların sürdürüldüğünü söz etti. Dağlı, “Sabah 08.30’dan itibaren yardım merkezimize depremzede vatandaşlarımızı alıyoruz. Girişte numara sistemiyle kayıtları yapılıyor. Alanda hazırladığımız oturma kısımlarında içecek ikramlarımız bulunuyor. Öğle de yemek ikramlarımız oluyor. Küçük çocuklarımız için kreş merkezi açtık. Aileler gereksinimlerini karşılarken çocuklarını emanet alarak kreş eğitmenlerimiz eşliğinde çocuklarımıza çeşitli etkinlikler yaptırıyoruz” dedi. 

YARDIMLARIN SÜRMESİ GEREKİYOR

Yardım merkezinde Antalyalı vatandaşların göndermiş oldukları eşya ve kıyafetlerin Büyükşehir işçileri tarafından muhtaçlık listesine nazaran sarsıntı mağduru vatandaşlara temin edildiğini söyleyen Ahmet Oğuz Dağlı, gereksinimlerin her geçen gün arttığını tabir ederek bağışların Cam Piramit Afet Merkezinde kabul edilmeye devam ettiğini söyledi. Yardımlar noktasında vatandaşlara muhtaçlık listesi açıklayan Dağlı, “Yardımlar azalmaya başladı. Vatandaşlarımızdan talebimiz yardımlarını esirgemesinler. İkinci el kıyafetlerin daha pak ve sistemli gönderilmesini rica ediyoruz. Şu an merkezimizde 9-10 yaş çocuk kıyafetlerimiz var. Bayan ve erkek kıyafetlerinde small, medium, vücutlar var, large ve xlarge vücutlarımız yok. Sıfır giysilerimiz de tükenmiş durumda. Yatak, battaniye ve besin paketlerimiz şu anda mevcut değil. Birinci günden bu yana yardımlarını esirgemeyen vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Lakin yardımlarımızın daima hale gelmesi depremzede vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek ismine büyük değer taşıyor” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir