Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümünde Didim’de Anma Programı Gerçekleşti

Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümünde Didim’de Anma Programı Gerçekleşti

SoleKinG SoleKinG -
31 0

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü ve Şehitleri Anma günü münasebetiyle Didim Belediyesi tarafından etkinlikler düzenlendi. Aktiflik kapsamında Çanakkale Standı gerçekleştirilirken akabinde DİGEM Çocuk Korosu ve Çalgı Topluluğu tarafından anma programı gerçekleştirildi.

Didim Belediyesi Gençlik Merkezi, DİGEM Sanat Akademisi’nde gerçekleşen programa Didim Belediye Lideri A. Deniz Atabay, Belediye Lider Yardımcısı Metin İbrahim Başer, CHP Didim İlçe Lideri Nurettin Koçak, DÜZGÜN Parti Didim İlçe Lideri Vefa Berk Tezsezener, Belediye Meclis üyeleri vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Anma programı hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programda konuşma yapan Didim Belediye Lideri A. Deniz Atabay, “Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı ve Ulu Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylenecek çok fazla bir şey yok. Hepimiz tarihimizi çok uygun biliyoruz lakin son yıllarda gençlerimiz andımızın yasaklanmasıyla başlayan bir süreç içinde, tahminen tarihimizin bu çok değerli dönüm noktalarından gereğince bilgilenmemiş olabilirler lakin onların bilgilenmemeleri onların kabahati değil bizim eksikliğimizdir bu.  Bunu bu formda kabul edip, bu eksikliğimizi ortadan kaldırmak için biz velilere, ebeveynlere düşen her türlü misyonu yapmak mecburiyetindeyiz. Düşünün ki birinci dünya savaşında hiçbir cephede gerçek dürüst bir muvaffakiyet gösterememiş, 600 yıllık bir imparatorluğun bütün kaleleri çökmüş maneviyatı yıkılmış savaşacak askeri dahi kalmamıştır. 15 yaşındaki çocukları cepheye sürmüşlerdir. Birçok lise o yıl mezun verememiş cepheye istekli olarak giden öğrencilerin hiçbiri geri dönememiştir. Maalesef şehit olmuşlardır. Onların bu genç yaşta yaşadıkları şehadetin bedelini biz bugün ülkemizi, ulu başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği üzere fakat ve fakat muhasır medeniyetler düzeyine çıkarabilirsek öderiz. Katılımlarınızdan ötürü çok teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı. 

Konuşmanın akabinde başlayan program DİGEM Çocuk Korosu ve DİGEM Çalgı topluluğunun seslendirdiği müziklerle son buldu.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir