Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Depremzedelere Kesintisiz Psikososyal Dayanak

Depremzedelere Kesintisiz Psikososyal Dayanak

SoleKinG SoleKinG -
41 0

Keçiören Belediyesi bünyesinde misyon yapan psikolog ve yaratıcı drama eğitmenleri tarafından depremzede çocuklara yönelik başlatılan psikososyal takviye çalışmaları sürat kesmeden devam ediyor.   

Bu kapsamda Belediyeye bünyesindeki Osmangazi Toplumsal Ömür Merkezi Hasta ve Yakınları Konuk Meskeni, Keçiören Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) ve Ali Özdemir Spor Salonu Misafirhanesi’nde konaklayan çocuklara bulundukları tesislerde, konutlarda konaklatılan ailelere ise talepleri doğrultusunda Keçiören Belediyesi Aile Terapi Merkezi’nde psikososyal takviye hizmeti veriliyor.

Çocuklara yönelik psikososyal dayanak programının yanı sıra öykü okuma saati, yaratıcı drama, satranç, abalone ve zekâ oyunlarını içeren çeşitli etkinliklerle afetzedelerin toplumsallaşmalarına imkân sağlanıyor. Ayrıyeten çocuklar için Anıtkabir’e ve Keçiören’de bulunan Deniz Dünyası, Doğal Ömür Parkı ve Estergon Kalesi’ne seyahatler düzenleniyor.

Keçiören dışında konaklayan depremzedelerin de Aile Terapi Merkezi’nden dayanak alabildiğini söyleyen Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, “Depremzede kardeşlerimiz, çiçek ve meleklerimiz için ne yapsak az. Belediyemiz bünyesindeki tesislerimizde konaklayan vatandaşlarımız ve meleklerimiz için psikososyal dayanak hizmeti veriyoruz. Sarsıntının birey üzerinde bıraktığı tahribatı en aza indirmek ve insanımızı toplumumuza sağlıklı bir formda kazandırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.​

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir