Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Lider Soyer’den Örnekköy’de kentsel dönüşüm bildirisi “Bu kenti geleceğe hazırlayacağız”

Lider Soyer’den Örnekköy’de kentsel dönüşüm bildirisi “Bu kenti geleceğe hazırlayacağız”

SoleKinG SoleKinG -
24 0

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda beşinci etap için başlatılan yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Lider Tunç Soyer, İzmir’i dirençli kent haline getirmek için çalıştıklarını belirterek “Deprem felaketiyle yüzleştiğimiz bugünlerde kentsel dönüşümün ehemmiyeti daha da arttı. Sarsıntı acıları içimizdeyken bir yandan da bu kentin geleceğe hazırlanmasıyla ilgili çalışmaları sürdüreceğiz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in dirençli kent maksadı doğrultusunda hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmaları sürat kesmeden sürdürülüyor. Lider Tunç Soyer, Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda beşinci etap için başlatılan yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Lider Soyer, inşaat çalışmaları süren öteki etaplara da giderek son durumla ilgili bilgi aldı.

“Canla başla çalışıyorlar”
Saha seyahatinde konuşan Lider Soyer, “Burada temel attığımız günü hatırlıyorum. O günden bugüne binaların bu kadar yükselmiş olmasının çok pahalı olduğunu söylemeliyim. Arkadaşlarımız canla başla çalışıyorlar. Bir yandan da uzlaşması sağlanan, tapusu devrolunan yerlerin yıkımıyla ilgili süreç devam ediyor. Bugün o son kalan bölgelerin yıkım çalışması yapılıyor” dedi.

Deprem felaketiyle yüzleştiğimiz bugünlerde kentsel dönüşümün kıymetinin daha da arttığını belirten Lider Soyer, “Hızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hem kentin zelzeleye daha dirençli hale getirilmesi hem de insanların daha inançlı, huzurlu, sağlıklı binalarda yaşamaları konusunda büyük özveriyle çalışan arkadaşlarımın her birini başka ayrı kutluyorum. Zelzele felaketi ve acıları içimizdeyken bir yandan da bu kentin geleceğe hazırlanmasıyla ilgili çalışmaları sürdüreceğiz” diye konuştu.

3 bin 520 konut ve 338 işyeri olacak
Yaklaşık 6 bin kişinin yaşadığı Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda etaplar halinde devam eden proje tamamlandığında toplam 3 bin 520 konut ve 338 işyeri inşa edilecek. Alanda 4 bin 200 metrekaresi kapalı iki katlı yeni pazar alanı, yaklaşık 30 bin metrekare açık ve kapalı otopark alanı, 3 bin 500 metrekaresi kapalı spor tesisi ve toplumsal alanlar yapılacak. 68 bin metrekare yeşil alan ve 20 bin metrekare toplumsal donatı alanı da kazandırılacak.

İkinci, üçüncü ve dördüncü etapta bin 134 konut, 74 işyeri için imal çalışmaları sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi birinci etapta 130 konut ve 13 işyerini hak sahiplerine teslim etmişti. Yaklaşık 600 konut ve iş yerini kapsayan beşinci etabın kura çekimi 8 Haziran’da yapılmış, yurttaşların inançla oturacakları konforlu konutlar noter huzurunda belirlenmişti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir