Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Muşspor’dan Rezerv Lig açıklaması

Muşspor’dan Rezerv Lig açıklaması

SoleKinG SoleKinG -
22 0

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 3. Gurup’ta çaba eden 1984 Muşspor Kulüp Lideri Nevzat Kaya, Türk futbolunun uğraş ve revize etmesi gereken birçok sorunu bulunurken Üstün Lig takımlarının TFF 3. Lig’e kurmak istedikleri Rezerv Lig kararı ve sürecini şaşkınlıkla karşıladıklarını söz etti.

Rezerv Lig kararıyla ilgili açıklamada bulunan Lider Nevzat Kaya, Üstün Lig kadroları tarafından TFF 3. Lig’e kurulmak istenen Rezerv Lig uygulamasının hem rekabet kurallarına ters olduğunu hem de hukuksuz olduğunu belirtti.

“Türk futbolunun revize etmesi gereken birçok sorunu var”

Kaya açıklamasında, 

“Türk futbolunun gayret ve revize etmesi gereken birçok sorunu bulunurken Muhteşem Lig gruplarının TFF 3.Lig’e kurmak istedikleri Rezerv Lig kararını ve süreci şaşkınlıkla karşıladık.

Öncelikle belirtmek isteriz ki Muhteşem Lig kadroları tarafından TFF 3. Lig’e kurulmak istenen Rezerv Lig uygulaması hem rekabet kurallarına alışılmamış hem de hukuksuzdur.

Getirilmek istenen yeni sistemi incelediğimizde oluşan adaletsizlik görmezken gelinemez.”

“Üst lige yükselmenin prosedürü bellidir”

“3. Lig’de mevcut bir sistemde 3 küme varken bu uygulama ile sayı 4’e yükselecek. Tüm 2. Lig ve 3. Lig kadrolarının önü kesilecek. Bir üst lige çıkmayacak olan rezerv gruplar, şampiyonluk için yarışan gruplar için haksızlığa yol açacaktır. Gerek sportif gerekse ekonomik olarak olumsuz tesirler oluşacaktır. Tekrar hatırlatmak isteriz ki bir üst lige yükselmenin prosedürü muhakkaktır ve gündemde yer alan karar asla tasvip edilemez.

Bu kararın Türk futbolu için bir katkı sağlamayacağını, Muşspor topluluğu olarak sürecin takipçisi olacağımızı ve kararın gözden geçirilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşme gerçekleştirmek için gerekli görüşmeleri yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir