Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Steve Talks’un Yeni Konuğu Kadir Has Üniversitesi Öğretim Vazifelisi İsmail Hakkı Polat Oldu!

Steve Talks’un Yeni Konuğu Kadir Has Üniversitesi Öğretim Vazifelisi İsmail Hakkı Polat Oldu!

SoleKinG SoleKinG -
41 0

Steve TV’de yayınlanan ve varlıklı içerikleriyle dikkat çeken Steve Talks sohbetlerinde, Steve Group CEO’su Derya Türker’in yeni konuğu İsmail Hakkı Polat oldu. İsmail Hakkı Polat ve Derya Türker’in sohbetinde afet sırasında kripto para ile yardım toplanması ve Türkiye’de dijital finansın geleceği bahisleri ele alındı.

Türkiye’de blockchain teknolojisinin gelişimine yaptığı katkı ile isminden sıkça bahsettiren The Steve Group, küme bünyesinde yer alan Steve TV’nin youtube kanalında gerçekleşen dijital sohbette, Derya Türker ve İsmail Hakkı Polat yaşanan afette kripto para olarak yardım toplanması konusunu kıymetlendirdi.  İsmail Hakkı Polat, bu takviye işlevinin birinci defa geçen yıl Ukrayna’daki savaşta görüldüğünü ve devletin açılan hesapta 2 milyon dolar topladığını hatırlatarak, ülkemizde yaşanan zelzelenin birinci saatleri itibariyle kriptoyla para transferinin sisteme nasıl dahil edilebileceğinin konuşulduğuna işaret etti. İtimat konusunun kıymetinin altını çizen Polat, MASAK’ın verdiği olumlu görüşle mevzunun aşılmasının ve yardımların şeffaf bir biçimde toplanarak gerekli yerlere aktarılmasının kıymetli olduğunu vurguladı.

The Steve Group CEO Derya Türker: “Afet sırasında dijital cüzdan açılması bölüm ismine çok kıymetli bir adım oldu.”

The Steve Group CEO’su Derya Türker sohbette afet periyodunda Türkiye’de cüzdan açılmasının pahalı bir adım olduğuna dikkat çekti. Regülasyonun olmaması nedeniyle sistemin berbata kullanılması tasasının hala taşındığının değerlendirildiği sohbette, bu durumun vakitle bilgi sahibi olunarak aşılacağına işaret edildi. Bu tecrübenin Türkiye’de dijital finansın gelişimi açısından bir mihenk taşı olduğu vurgulanarak, yurt dışında dijital paranın kullanıldığı sistemler örneklendirildi. Derya Türker’in bu sistemin alt yapısının kurulması için süratli hareket edilmesi gerektiğine dikkat çekmesi üzerine İsmail Hakkı Polat, yaşananlardan ders çıkarılması gerektiğini ve blok zincir olması durumunda işleyişin manipüle edilemeyecek halde şeffaflaştırılabileceğini tabir etti. Türker ve Polat, sohbetin sonunda bu sürecin süratli bir formda organize edilmesi gerektiğini söz ettiler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir