Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Tedavi edilen Karabatak Boğaçayı’na salındı

Tedavi edilen Karabatak Boğaçayı’na salındı

SoleKinG SoleKinG -
30 0

Kepez bölgesinde bulunan yaralı karabatak, Büyükşehir Belediyesi Antalya Doğal Hayat Parkı’nda tedavi edilerek, Boğaçayı’nda tekrar tabiatla buluşturuldu.

Antalya’nın Kepez ilçesinde bitkin ve yaralı bir halde bulunan ve Tabiat Ulusal Parklar Genel Müdürlüğü takımlarınca teslim alınan karabatak çeşidi kuş, Antalya Doğal Hayat Park’ına getirilerek tedavi ve rehabilitasyon süreçleri gerçekleştirildi. 15 günlük tedavi süreci başarılı bir biçimde tamamlanan kuş tabiata salındı.

ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Ömür Parkı Şube Müdürü Veteriner Doktor Aygül Arsun “Boğaçayı bölgemizde karabatağımızı özgürlüğüne kavuşturduk. Tekrar sularla buluşmasını sağladık. Tabiat ve Ulusal Parklar Müdürlüğü tarafından,  hasta ve yaralı bir formda Doğal Hayat Parkı’mıza getirilen karabatağı tedavi ettik. 

Rehabilitasyon ve başka süreçleri tamamlanan kuşumuzu tekrardan tabiatla buluşturduk. Bu hayvanlar ırmaklar, göl kenarları, deniz üzere sulak alanlarda hayatlarını sürdürüyorlar. Bu nedenle karabatağı Boğaçayı’nda tabiata salarak tekrar özgürlüğüne kavuşmasını sağladık” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir