Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. TFF’den ‘ekstra 1’ transfer kararı

TFF’den ‘ekstra 1’ transfer kararı

SoleKinG SoleKinG -
26 0

Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzelelerin akabinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) transfer ve tescil periyodunda değişikliğe gidildiğini açıkladı.

TFF, 1 dönem içerisinde tıpkı ligden en fazla 2 grupta oynayabilen futbolcular ile teknik adamların 3. bir kulübe tesciline müsaade etti. Bu haktan zelzeleden ziyan görmüş 11 vilayette mesleğini sürdüren futbolcular ve teknik adamlar yararlanabilecek.

TFF’den yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:

“Federasyonumuzun talebi ve FIFA’nın onayı ile 5 Mart 2023 tarihine kadar uzatılan 2022-2023 İkinci Transfer ve Tescil Periyodu kararına ek olarak, zelzele felaketi nedeniyle ligden çekilme talebi kabul edilen kulüplerde tescilli futbolcularının bu dönem 4 farklı kulübe tescil edilebilmesine ve birebir yahut farklı ligde 3 kulübün karşılaşmalarında oynayabilmelerine müsaade verilmiştir.”

Çekilen grupların futbolcuları için karar

“Bu duruma ilaveten, ligden çekilme talebi kabul edilen Spor Toto Muhteşem Lig ve Spor Toto 1. Lig kulüplerinde tescilli futbolcuların kulübü ile transfer edecek kulübün muahedesi ve ilgili futbol federasyonunun onay vermesi halinde, 5 Mart 2023 tarihine kadar milletlerarası transfer olabileceklerdir.”

“Teknik adamlar da üç kulüp ismine tescil edilebilecek”

“Ayrıca, Federasyonumuzun almış olduğu kararla, ligden çekilen kulüplerde tescilli teknik adamlar bu dönemde üç kulüp ismine tescil edilebilecektir.”

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir