Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. TFF’nin sarsıntı kampanyasına katılan Fatih Terim: Bu memlekete borcumuz var

TFF’nin sarsıntı kampanyasına katılan Fatih Terim: Bu memlekete borcumuz var

SoleKinG SoleKinG -
13 0

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından kulüp ve futbolcuların da dayanak verdiği depremzedeler için düzenlenen ‘Omuz Omuza’ kampanyası başladı. Kampanyanın birinci gününde 845,7 milyon liralık yardım toplandı. Elde edilecek gelirin zelzele bölgelerinde konteyner ve tüm barınma muhtaçlıklarının karşılanmasında kullanılacağı kampanya 15 Haziran’a dek sürecek.

Acun Ilıcalı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen tertipte TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Üstün Lig kulüp liderleri, teknik yöneticiler, futbolcular ve Türk futbol topluluğunun önde gelen isimleri yer aldı.

Fatih Terim: Bu iş için her saniye hazırım

Türk futbolunun efsane ismi Fatih Terim de tertip sırasında dikkat çeken açıklamalarda bulunarak,

Bu ülkeye, bu memlekete borcumuz var. Külfetli vakitlerden geçiyoruz. Birlikteliğe gereksinimimiz var. Hiç kuşku yok ki, her zamankinden daha çok bilime, vizyona ve emeğe gereksinimimiz var. Afet bölgesindeki gençlerimiz ve çocuklarımız için kimi şeyler düşünmeliyiz. TFF’nin başkanlığında, tüm devlet kurumları dahil olmak üzere, akademisyen ve Türkiye’nin esaslı üniversiteleriyle birlikte; BESYÖ ve spor bilimleri okuyan öğrencilerin stajlarını sarsıntı bölgesinde, bizimle yapması taraftarıyım. Bu iş için soyunmaya her saniye hazırım. Sporun ve futbolun birleştirici gücünü sonuna kadar kullanmalıyız. Yeni bir şeyler üretmeliyiz. Bir gencin, çocuğun sporla nasıl değişeceğinden anlarım. Hayatım boyunca gençlere dokunan bir insan olarak, bunun acil olarak devletin tüm kademelerinde başlamasından yanayım.

ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir