Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Van Aanholt: Galatasaray’da yabancı kuralı yüzünden başarısız oldum

Van Aanholt: Galatasaray’da yabancı kuralı yüzünden başarısız oldum

SoleKinG SoleKinG -
30 0

Galatasaray’ın devre ortasında Hollanda grubu PSV Eindhoven’a kiraladığı Patrick Van Aanholt, Hollanda basınına konuştu.

Türkiye’deki formsuzluğunu yerli kuralına bağlayan Van Aanholt, yabancı sonu yüzünden ritimsiz olduğunu ve bunun da performansını etkilediğini savundu.

“Kötü bir devirde geldim. Bu dönemin birinci yarısında neredeyse hiç talih bulamadım Türkiye’de… PSV’de kendime geldim. Galatasaray’da 3 yerli kuralı yüzünden bir oynadım, bir oynamadım. Coşkumu kaybettim. Antrenör her keresinde bunun Türkiye’de geçerli bir kural olduğunu söyledi. Bu yüzden daima bir Türk sol bek seçti. Uygun ve sıkı çalışıyordum lakin bunun karşılığında oynayamadığınızda canınız sıkılıyor. Galatasaray’la mukavelemin geri kalanını PSV ile imzaladım. Artık yalnızca PSV oyuncusuyum.”

Van Nistelrooy memnun

PSV Teknik Yöneticisi Ruud van Nistelrooy da, oyuncusundan övgüyle bahsetti ve “O mükemmel. Herkes onun ne kadar uygun olduğunu biliyor.” dedi.

Aanholt, Galatasaray’a 2021 yazında Crystal Palace’tan gelmişti. Hollandalı oyuncu, Sarı-Kırmızılı ekipte toplam 62 maça çıkmış ve 3 gol, 5 asistlik performans ortaya koymuştu.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir