Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Bir Tek Depremzede İşsiz Kalmayacak

Bir Tek Depremzede İşsiz Kalmayacak

SoleKinG SoleKinG -
28 0

Deprem bölgesine 20 tır yardım gereci gönderen Torbalı Ticaret Odası Lideri Olgun, “İlçemize gelen tüm depremzedelerimize fabrikalarımızda iş imkânı sağlayacağız. Bir tek depremzedemiz işsiz kalmayacak” dedi.

Torbalı Ticaret Odası’nda, sarsıntıdan etkilenen vatandaşlara dayanak olmak için yardımlar aralıksız devam ederken toplumsal güvenlik boyutunda da yaralar sarılmaya çalışılıyor. 6 Şubat tarihinde gerçekleşen sarsıntının sabahında tıpkı yardım kampanyası başlatarak 20 tır yardımın zelzele bölgelerine ulaşmasını sağlayan Torbalı Ticaret Odası, yeni projesini duyurdu. Bölgede başlattıkları istihdam seferberliği çalışmaları ile hem iş hem de çalışan muhtaçlığına dayanak olacak tahliller üretmek için kolları sıvadı.

Seferberlik ruhuyla zelzelenin yaralarını sarmak için durmaksızın çalıştıklarını belirten Torbalı Ticaret Odası (TTO) Lideri Abdulvahap Olgun, “Odamız üyesi firmalarımız ile depremzede kardeşlerimiz ortasında köprü görevi kuracağız. İlçemize gelen tüm depremzedelerimizin yanındayız. Bir tek depremzedemiz işsiz kalmayacak” dedi. Kelamlarına devam eden Olgun, “Yardım Kampanyamız mühletince Kaymakamımız Ercan Öter, gönüllülerimiz ve yardımseverlerimizin katkılarıyla 20 tır yardım gerecini sarsıntı bölgelerine gönderdik. Sonrasında bölgeye hareket ederek yardımların dağıtılmasını koordine ettik. Odamız bünyesinde oluşturduğumuz Umut Market’i ile Torbalı’ya gelen 250’yi aşkın depremzede vatandaşımızın; hijyen, besin ve giysi üzere gereksinimlerini fiyatsız bir biçimde karşıladık. Artık, sıra kardeşlerimize istihdam sağlamakta” dedi.

İŞ DÜNYASINA ÇAĞRI

Torbalı Ticaret Odası bünyesinde kurulan İŞKUR ünitesinde, taleplerin toplanacağını belirten Lider Olgun, “İlçemiz, iş ve istihdamın merkezi pozisyonunda. Zelzele bölgelerinden gelen vatandaşlarımız için ilçemizde birçok iş kapısı doğacağına inanıyoruz. Acılarını hafifletmek için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız” dedi. Bölgede hem sarsıntı sürecinde hem de sarsıntı sonrasında gerekenlerin yapılması için seferber olduklarının altını çizen Olgun, “İş dünyası olarak üzerimize önemli bir vazife düşüyor. Üyelerimizi, depremzede vatandaşlarımıza istihdamda öncelik vermeye çağırıyoruz. Hâlihazırda onlarca firmamız bizimle irtibata geçti. Projemizin duyulması ile daha fazla üyemizden takviye taleplerinin geleceğine hiç kuşkumuz yok. İnanıyoruz ki; birlikte olmanın gücüyle bu güç günleri atlatacağız” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir