Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Mudanya’ya “Atık Getirme Merkezi” Kuruldu

Mudanya’ya “Atık Getirme Merkezi” Kuruldu

SoleKinG SoleKinG -
31 0

Mudanya Belediyesi’nin “Sıfır Atık” projesi kapsamında geri kazanılabilir atıkların başka atıklarla karıştırılmadan kaynağından başka toplanması ve geri kazanıma gönderilmesi gayesiyle hazırladığı “1. Sınıf Atık Getirme Merkezi” hizmete açıldı.

Mudanya Belediyesi, “Sıfır Atık” projesi kapsamında, atık idare sistemini daha çevreci bir hale getirebilmek gayesiyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Mudanya Belediyesi’nin, geri dönüşümü mümkün atıkları iktisada kazandırmak hedefiyle hazırladığı “1. Sınıf Atık Getirme Merkezi” İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü bünyesinde açıldı.

Merkezde, kağıt, cam, plastik, metal, pil, dokumacılık atıkları, elektrikli ve elektronik eşya, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar, ömrünü tamamlamış lastikler ve hacimli atıklar için kısımlar bulunuyor.  Merkeze konutlarında biriktirmiş oldukları geri kazanılabilen atıkları getiren vatandaşlar, geri dönüşüme katkı sağlayarak tıpkı vakitte iktisada ve etrafa de dayanak olmuş olacak. Geri dönüştürülebilir atıklar, lisansı bulunan firmalara sevk edilerek geri dönüşümü sağlanacak. Öteki atıklar da, mevzuata uygun bertaraf edilmesi için ilgili tesislere yönlendirilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir