Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Büyükşehir’den ‘Misafir Kart’ kolaylığı

Büyükşehir’den ‘Misafir Kart’ kolaylığı

SoleKinG SoleKinG -
31 0

Büyükşehir, toplu taşıma araçlarından fiyatsız yararlanacak olan afetzedelere konuk kartlarını konakladıkları tesis ve kamplarda veriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok vilayette önemli yıkımlara yol açan sarsıntının yaralarını bir nebze olsun sarmak için var gücüyle çalışıyor. Gerek sarsıntı bölgesinde, gerekse vilayetimize gelen depremzedelerin gereksinimlerini müsabaka noktasında tüm imkânlarını seferber eden Büyükşehir, bu bağlamda afetzedelere tanıdığı ‘Misafir Kart’ uygulamasında önemli bir kolaylık sağlıyor.

YIL SONUNA KADAR GEÇERLİ

AFAD depremzede listesinde yer alan tüm vatandaşlar, toplu taşıma araçlarından yıl sonuna kadar fiyatsız yararlanabileceği konuk kartlarını İzmit, Gebze ve Gölcük Seyahat kartları ofisinden almaya başladı. Ulaşım Dairesi Başkanlığı grupları de, Darıca Balyanoz Eğitim Tesisleri ve Diriliş 3 Hüma Hatun Gençlik Kampı’nda konuk edilen depremzedelere konakladıkları yerlerde konuk kartlarını veriyor. Depremzedeler, ilgili görevliye kimlik fotokopisini ve bir vesikalık fotoğrafını vererek, yıl sonuna kadar özel halk otobüsü, tramvay, vapur üzere belediyeye ilişkin tüm toplu taşıma araçlarından fiyatsız faydalanabilecekleri konuk kartlarını alabiliyor.

MOBİL SEYAHAT KART ARAÇLARI

Kocaeli’ne gelen afetzedeler belirlenen merkezlere gelerek, rahat ve süratli bir halde konuk kartlarını alabiliyor. Belirlenen merkeze gelen depremzedelerin yanlarında kimlikleri ve bir vesikalık fotoğrafı olması gerekiyor. Fotoğrafı olmayan depremzedelerin ise web kamera ile fotoğrafları çekilerek o denli süreçleri yapılıyor. İlerleyen süreçte taşınabilir seyahat kart araçları, vilayet genelinde belirlenecek değerli noktalarda depremzedelere konuk kart vermek için hizmet verecek.

65 YAŞ ÜSTÜNE BÜSBÜTÜN FİYATSIZ KART

Toplu taşımada depremzede vatandaşlara yıl sonuna kadar fiyatsız olan konuk kartları veren Büyükşehir,  65 yaş ve üstü olan depremzede vatandaşlara ise büsbütün fiyatsız seyahat kartı hakkı tanıyor. 65 yaş ve üstü kartlar da Büyükşehir’in kamp ve tesislerinde depremzedelere veriliyor. Tıpkı biçimde Gebze ve Gölcük Seyahat kartları ofisinden de 65 yaş ve üstü vatandaşlar fiyatsız seyahat kartlarını alabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir