Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Okullar Açıldı, Narlıdere’de Beslenme Takviyesi Başladı

Okullar Açıldı, Narlıdere’de Beslenme Takviyesi Başladı

SoleKinG SoleKinG -
23 0

Narlıdere Belediyesi, okulların açılmasıyla ilkokul çağındaki çocuklara bir öğünlük beslenme dayanağı vermeye başladı. Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, çocuklar için tüm imkânlarını seferber ettiklerini belirterek, “Beslenme Çantaları Boş Kalmasın projesiyle evlatlarımızın eğitime katılma performansını artırmak ve öğrenme zahmetinin önüne geçmek istiyoruz” diye konuştu.

Narlıdere Belediyesi, okulların açılmasıyla birlikte öğrencilere günde bir öğün takviyesine başladı. Okul Aile Birlikleri ile irtibata geçen ve gereksinim sahibi aileleri tespit eden belediye takımları, itinayla hazırladıkları bir öğünlük beslenme eserlerinden oluşan paketleri ilçede eğitim gören yaklaşık 500 ilkokul öğrencisinin ailesine teslim etti. Narlıdere Belediyesi, ilkokul öğrencilerine devir sonuna kadar haftanın 5 günü beslenme dayanağı vermeye devam edecek. Proje ile beslenmeye bağlı öğrenme bozukluklarının önüne geçilmesi ve gereksinim sahibi ailelere bir nebze olsun ekonomik takviye verilmesi amaçlanıyor.

DOĞRU BESLENME, ÖĞRENMEYİ ETKİLİYOR

Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, vazifeye geldikleri birinci günden bu yana hayata geçirdikleri tüm projelerde çocuklara ve bayanlara öncelik verdiklerini söz ederek, “Gelecek çocuklarımızın. Bu yüzden evlatlarımız için her vakit daha hassas davranmaya devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz ‘Beslenme Çantaları Boş Kalmasın’ projesiyle evlatlarımızın eğitime katılma performansını artırmak ve öğrenme zahmetinin önüne geçmek istiyoruz. Zira gerçek ve istikrarlı beslenmenin beyin gelişimi ve bilişsel işlevler üzerindeki olumlu tesirini biliyoruz. Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Okula giden her çocuğumuzun karnı doymalı’ kelamından de hareketle evlatlarımız için tüm imkânlarımızı seferber etmeyi sürdüreceğiz. Hiçbir evladımızın okula aç gitmesine razı gelemeyiz” diye konuştu.    

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir