Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Çalımbay: Rövanş farklı olacak

Çalımbay: Rövanş farklı olacak

SoleKinG SoleKinG -
11 0

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi Son 16 Çeşidi birinci maçında deplasmanda Fiorentina’ya 1-0 yenildikleri maçın akabinde Artemio Franchı Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

“Artık rakibimizi çok uygun tanıyoruz”

Maçı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Çalımbay,

Biz güzel bir ekibe karşı oynadık. Bunun dışında da hakikaten eksiksiz bir taraftara sahipler. Onların da dayanağıyla bize baskı kurmaya çalıştılar ancak biz bugün güzel oynadık, âlâ uğraş ettik. Ortada bir maçtı. Onlarda kazanabilirdi, biz de kazanabilirdik. Şanssızlığımızdan ötürü gol yedik. Bu maçın birinci yarısıydı. İkinci yarısını Sivas’ta oynayacağız. Artık rakibimizi çok güzel tanıyoruz. Sivas’taki maç farklı bir maç olacak. O maça bizim taraftarımızı da dört gözle bekliyoruz. Onlarında katkısıyla biz buradan yeterli bir biçimde ayrılacağımıza inanıyoruz. Kendi alanımızda kesinlikle uygun bir sonuç alacağız, ben buna yürekten inanıyorum. Hem oyuncularıma hem de taraftarlarımıza güveniyorum. Çok hoş bir maç olacak, inşallah kazanan biz olacağız.

diye konuştu.

“Ortada geçen bir maç oldu”

Bir gazetecinin, “İlk yarıya nazaran ikinci yarı daha düzgün oynadı Sivasspor. Birinci yarıda ne eksikti sizce?” biçimindeki sorusuna Çalımbay,

Rakibi tanımadığınız için kesinlikle bir çekingenlik olabiliyor. Biz hiçbir vakit ezilmedik ve oyundan da kopmadık. Çok ortada geçen bir maç oldu. Biz de onlara net konum vermedik. Baktığınız vakit iki kadronun da net bir formda birbirine üstünlüğü yok. Talih rakip gruptan yana oldu. Biz bunu telafi etmek için ne gerekirse yapacağız. Oynadığımız oyunun üstüne kesinlikle çıkacağız. Çıkmamız da gerekiyor şayet maçı kazanmak istiyorsak. Bunu da ben Sivas’ta gerçekleştireceğimize inanıyorum.

yanıtını verdi.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir