Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Jorge Jesus: Çeşidi bugün değil, Sevilla’da kaybettik

Jorge Jesus: Çeşidi bugün değil, Sevilla’da kaybettik

SoleKinG SoleKinG -
21 0

UEFA Avrupa Ligi son 16 tipi rövanş uğraşında temsilcimiz Fenerbahçe ile Sevilla, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Ramon Sanchez Pizjuan’da oynanan birinci uğraş Sevilla’nın 2-0’lık üstünlüğüyle sona ererken, ikinci gayret Fenerbahçe’nin 1-0’lık üstünlüğüyle tamamlandı. Bu sonuca karşın toplam skorda Sevilla 2-1 üstünlük kurunca Fenerbahçe turnuvaya veda etti.

Karşılaşmanın akabinde Fenerbahçe’de teknik yönetici Jorge Jesus 90 dakikayı kıymetlendirdi.

“Sevilla’nın istediği oldu”

Jorge Jesus, şunları söyledi:

“Taraftarların alana atmış olduğu hususlardan dolayı ritmimizin bozulduğu bir gerçek. Aslında Sevillalı oyuncular da bunu istiyordu. Mümkün olduğu kadar tempomuzu durdurmak istiyorlardı. Bunun için maç uzunluğu ellerinden geleni yaptılar. Taraftarlarımız da bu nedenle gerildiler elbette. Onların yapmış olduğu şey, Sevilla’ya yardım etti. Sevilla, ‘anti-futbol’ oynuyordu aslında. Oyunu durdurmaya çalışıyorlardı. O dakikada hiçbir şey yapmalarına gerek kalmadı. Bizim taraftarlarımızın attığı unsurlar nedeniyle oyun durdu ve Sevilla’nın istediği oldu.”

“Bu sene en güzel maçımızı oynadık”

Deneyimli teknik adam açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu sene en uygun maçımızı oynadık. Ofansif manada çok dinamiktik. Çok konuma girdik. Kadro alanda hem toplu hem topsuz neler yapması gerektiğini biliyordu. Sevilla’nın girdiği 1 tane bile durum yoktu. Yalnızca duran toptan bir tehlikeleri vardı. Bugün 15 şutumuz vardı. Yüzde 65 topa sahip olduk. Güçlü bir oyun sergiledik. Biz çeşidi bugün değil, Sevilla’da kaybettik. İki maçta da konumları gole çeviremedik. Farkı yaratan bu oldu. İki maça da bakınca üstün olan taraf bizdik.”

“Maçlar alanda kazanılmıyor”

Jesus ayrıyeten, şunları söyledi:

“İlk oynadığımız maçta birinci yarıda üstün olan taraf bizdik, ikinci yarıda üstün olan onlardı. Bu sebeple 2 gol attılar. Bugün içinse Sampaoli’nin kelamlarına katılmıyorum. 2 yarıda da üstün olan taraf bizdik. Birinci yarıda onlardan çok çok daha fazla üstündük. İkinci yarıda, birinci yarıdaki kadar olmasa da yeniden onlardan daha düzgün olan taraf bizdik.”

“Şutları bile yok, konumları yok. İstatistiklere bakmak bile kâfi. Biz 15 şut atmışız, Sevilla 3. Yüzde 65 topa sahip olmuşuz. Kimin daha güzel olduğu aşikâr. Bugün durumlara giren bizdik. Sampaoli’yi de anlıyorum. 4 yarı boyunca Sevilla berbattı diyemez, zira Sevilla’nın hocası kendisi. Bana nazaran, 4 devrenin 3’ünde biz güzeldik lakin tipi atlayan Sevilla oldu.”

“Türkiye’de 3 kupa var, 2’sinde yola devam ediyoruz. Bana nazaran ligin sportif gerçekliği yok. Maçlar alanda kazanılmıyor, kim kazanırsa kazansın bunu söylüyorum.”

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir