Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Sivas’ta alana giren taraftar Fiorentina’nın orta alanı Bianco’ya saldırdı

Sivas’ta alana giren taraftar Fiorentina’nın orta alanı Bianco’ya saldırdı

SoleKinG SoleKinG -
26 0

UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 cinsinde 1-0 yenildiği birinci maçın rövanşında İtalya temsilcisi Fiorentina’yı ağırlayan Sivasspor, karşılaşmayı 4-1 kaybederek Avrupa’ya veda etti.

Karşılaşma sırasında alana giren bir taraftarın Fiorentina oyuncusu Alessandro Bianco’ya saldırması gecenin en çok konuşulan olaylarından biri oldu.

Bianco’nun burnundan akan ağır kan nedeniyle sıhhat takımları müdahale etti.

“Gerçekten utanç verici”

Fiorentina Teknik Yöneticisi Vincenzo Italiano, maçtan sonra olaya ait, “Ben bunu kınanacak bir olay olarak görüyorum. Tabi oyuncumuzda bu türlü bir şey beklemiyordu. Taraftarların gruplarını takviyelerini anlıyorum ancak bu türlü bir olayın bütün bir maçı mahvettiğini düşünüyorum. Çok kızgınım. Sahiden tiksindiğimi söylemek istiyorum. Bir taraftar, Bianco’ya yumruk atıp burnunu kırdı. Hakikaten utanç verici. Galibiyete karşın öbür bir şey düşünemiyorum. O yalnızca 20 yaşında bir çocuk” tabirlerini kullandı.

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay ise şunları söyledi:

Her şeyden evvel taraftarımızın yaptığı olay nedeniyle özür dilerim. Olmaması gereken bir şeydi. Bu, maçın bile önüne geçti. Sivas hiçbir vakit bu türlü şeyler yapan bir yer değil. Çok üzüldüm sahiden.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir