Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Kepçe Kulak Ameliyatlarında Hakikat Vakit ve Gerçek Teknik Değer Taşıyor

Kepçe Kulak Ameliyatlarında Hakikat Vakit ve Gerçek Teknik Değer Taşıyor

SoleKinG SoleKinG -
76 0

Batıgöz Sıhhat Kümesi Manisa Şubesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ahmet Sarı, kepçe kulak ameliyatlarının bilinmeyenlerini anlattı. Kepçe kulak ameliyatlarının tüm dünyada en sık tercih edilen estetik uygulamalardan biri olduğunu ileten Op. Dr. Ahmet Sarı, “Geçmiş yıllarda bireyleri ömür uzunluğu rahatsız eden kepçe kulak sorunu, günümüzde hakikat vakitte ve gerçek teknikler kullanılarak çarçabuk tedavi edilebilmektedir” diye konuştu.

 

ŞEKİL BOZUKLUKLARININ TEDAVİSİ MÜMKÜN

Kepçe kulak ameliyatı, tüm dünyada en sık tercih edilen estetik uygulamalardan biri olduğunu ileten Ahmet Sarı, “Geçmiş yıllarda şahısları ömür uzunluğu rahatsız eden kepçe kulak sorunu, günümüzde gerçek vakitte ve yanlışsız teknikler kullanılarak çarçabuk tedavi edilebilmektedir.

Halk ortasında “kepçe kulak” olarak isimlendirilen form farklılığında kulak kepçesi bir istikamete yanlışsız daha kıvrık durumdadır. Kepçe kulak ameliyatı ile kulaktaki hal bozukluklarının tedavisi mümkün olabilmekte, ameliyat lokal ya da genel anestezi ile yapılabilmektedir.  

Geçmiş yıllarda bireyleri ömür uzunluğu rahatsız eden kepçe kulak sorunu, günümüzde hakikat vakitte ve gerçek teknikler kullanılarak çarçabuk tedavi edilebilmektedir.

HASTANEDE KALMAK GEREKMİYOR

Kepçe kulak ameliyatı, alanında uzman bir cerrah tarafından hastane şartlarında yapılması gereken bir ameliyattır. Ameliyat, hastanın yaşı da göz önünde bulundurularak cerrahın önerisi doğrultusunda lokal yahut genel anestezi uygulanarak yapılabilmektedir.

Kulaktaki sorunun düzeyine nazaran değişmekle birlikte ekseriyetle iki kulak için 90 dakikalık bir süreçte tamamlanan kepçe kulak ameliyatı, hastanede kalmayı gerektirmez. Kulak yapısına, cerrahın tekniği ve tercihine nazaran kulağın önünde yahut art kısmında operasyon yapılabilmektedir. Sorunun temel nedenine yönelik bir estetik operasyon uygulanarak ekseriyetle kulak kıkırdaklarına olması gerektiği üzere biçim verilir ve kulak geriye gerçek yine konumlandırılır.

 

İYİLEŞME MÜHLETİ 1-2 HAFTA

Ameliyat sonunda hasta bandaja muhtaçlık duymadan yaşantısına devam edebilirken, ameliyatın 10. gününden itibaren küpe takabilmektedir.

 Kepçe kulak ameliyatı esnasında uygulanan kesiler genel olarak kulak ardında kalır ve estetik meseleye yol açabilecek rastgele bir iz oluşmaz. Ameliyat düzgünleşme sürecinde yahut güzelleştikten sonra duymayı etkilemez ve kişi olağan hayatına rahatlıkla devam edebilir. Kepçe kulak ameliyatında düzgünleşme süreci çoklukla 1-2 hafta aralığında sürmektedir. Çoklukla bir ayın sonunda kepçe kulak görünümü büsbütün ortadan kalkabilmekte ve hasta dilediği görünüme kavuşabilmektedir.

Kepçe kulak ameliyatı olmak isteyen şahısların en çok merak ettiği bahislerden bir tanesi de düzgünleşme sürecidir. Ameliyat sonrası olağan yaşantısına devam etmek isteyen şahıslar için bu ameliyat rastgele bir sorun teşkil etmemektedir. Epeyce kolay ve süratli bir biçimde gerçekleştirilebilen kepçe kulak ameliyatında kısa süren operasyonun akabinde genel anestezi uygulanmamış ise hasta birebir gün taburcu edilebilmektedir. Operasyonda yapılacak olan kesiler ekseriyetle dikiş gerektirmez ve güzelleşme süreci azamî 1-2 hafta sürer.

Kepçe kulak ameliyatının üzerinden 1-2 hafta geçtikten sonra hastalar duş alabilmekte, en geç bir hafta sonra rutin ömürlerine çarçabuk dönebilmektedir. Bu süreçte kulakları dış tesirlerden korumak, operasyonun muvaffakiyet oranını artırmaktadır. Sürecin sonunda kepçe kulak görünümü büsbütün ortadan kalkabilmekte, kişi istediği görünüme kavuşabilmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir