Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Seferihisar Belediyesi’nden Depremzedelere Ruhsal Takviye

Seferihisar Belediyesi’nden Depremzedelere Ruhsal Takviye

SoleKinG SoleKinG -
30 0

Türkiye’yi yasa boğan asrın felaketinin birinci gününden itibaren yardım çalışmaları ile depremzedelerin yanında olan Seferihisar Belediyesi, ilçeye gelen depremzedelerin tüm gereksinimlerini karşılamak için tam takviye veriyor.

Seferihisar’da çeşitli otel, pansiyon ve konutlarda yeni bir yaşama birinci adımlarını atan depremzedelerin temel gereksinimlerini Seferihisar Belediyesi bünyesindeki psikologların hazırladığı özel anketlerle belirleyen uzmanlar gereksinimlerin depremzedelere süratle iletilmesini sağlıyor.

Depremzede vatandaşlara Seferihisar’da “Psiko- toplumsal Market”

Seferihisar Belediyesi Aile Danışmanlığı’nın çatısı altında afet travma tecrübeli istekli psikiyatrist, psikologlardan oluşan bir takım sarsıntı şokunu yaşayan vatandaşlara ve çocuklara dayanak oluyor. Seferihisar Belediyesi Aile Danışmanlığı’ndan Sosyolog- Uzman Aile Danışmanı Şükran Tozduman, birinci iki hafta marinada Psiko-sosyal market kurularak burada depremzedelere hem bölgenin tanıtıldığını hem de ruhsal birinci yardım dayanağının sağlandığını belirtti. Depremzedelerin yaralarını sarmak için canla başla gönüllülerle birlikte çalıştıklarını söyleyen Tozduman bundan sonra ki süreçte ise artık gereksinimi olan zelzele mağdurlara teğe bir ruhsal dayanak verileceğini anlattı.

Dayanışma çatısı altında belediye bünyesindeki psikologlar tarafından özel eğitilen işçinin depremzede vatandaşlar için çalışmalarını sürdüreceğini açıklayan Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin “İlçemize gelen konuklarımızın tüm muhtaçlıklarını karşılamak ismine belediyemiz istekli vatandaşlarımız ile birlikte gece gündüz çalışmaktadır. Seferihisar’a gelen depremzedeler için uzman takımlarımız kaldıkları yerlerde ziyaretlerini sürdürmeye devam edecek. Zelzele mağduru vatandaşlarımızın hayat şartlarını uygunlaştırmak ismine elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Birinci günden bu yana depremzedelerimizin yanında olduk ve her vakit olacağız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir