Ligde.Com – Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Jorge Jesus: Daha bitmedi

Jorge Jesus: Daha bitmedi

SoleKinG SoleKinG -
23 0

UEFA Avrupa Ligi son 16 çeşidi birinci çabasında Jorge Jesus idaresindeki temsilcimiz Fenerbahçe ile Jorge Sampaoli’nin takımı Sevilla, Ramon Sanchez Pizjuan Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Mücadele Sevilla’nın 2-0’lık üstünlüğüyle sona erdi.

Karşılaşmanın akabinde Fenerbahçe’de teknik yönetici Jorge Jesus 90 dakikayı kıymetlendirdi.

“Bugünün özeti, birinci yarıda saklıydı”

Jesus, deneyimli bir kadroya karşı oynadıklarını belirtti.

“Avrupa Ligi’nin son 16 cinsinde Fenerbahçe’den çok daha deneyimli bir gruba karşı oynadık. Bugünün özeti, birinci yarıda gizliydi. Birinci yarıda mükemmel oynadık. Sevilla’nın birinci yarıda bir durumu dahi yoktu lakin biz 3-4 tane net poziyon kaçırdık.”

“Daha bitmedi”

Oynanacak 1 maçın daha olduğunu belirten Jorge Jesus, şunları söyledi:

“Avrupa Ligi’nde bu konumları atamazsanız kazanmanız mümkün olmuyor. İkinci yarı grup biraz konsantrasyonunu kaybetti. Yediğimiz golden bir tanesi taçtan geldi. Biz bugün deneyim eksikliğinin faturasını ödedik lakin 1 maç daha var. Hala bahtımız var. 2-0 istediğimiz sonuç değildi, bu maçın hakkı da değildi. Kendi stadımızda bugünkü birinci yarı üzere oynarsak bu sefer goller atacağımızı düşünüyoruz. Tıp, başladığımız kıyasla daha güç… Fakat daha bitmedi.”

“Samet âlâ bir performans sergiledi”

Jorge Jesus, Samet Akaydın’ı beğendiğini belirtti.

“Samet düzgün bir performans sergiledi. 90 dakika boyunca âlâ oynadı grup. Samet daha evvel oynamamıştı Avrupa’da. Gruptaki oyuncuların deneyim eksikliği var lakin Samet uygun oynadı. Umarım sonraki maçlarda da bu performansını gösterir. 2-0, düzgün bir skor değil. Hala umudumuz var. Biliyoruz ki, Sevilla çok daha deneyimli bir kadro. Birinci yarı konumları bulduk ancak değerlendiremedik.”

“Negatif yahut olumlu özel bir durum olmadı”

Arda Güler hakkında konuşan Jesus, şunları söyledi:

“Arda Güler son kısımda girdi oyuna. Çok fazla dakika kalmamıştı. Bu formda gelişmesi gerekti. Negatif yahut müspet özel bir durum olmadı. Başka bütün oyuncular üzere kendi oyununu oynadı.”

“İnanıyoruz”

Jesus, son olarak şu açıklamayı yaptı:

“Ben şu anda bugünkü maçı değerlendirebilirim. Bugünkü rakibimiz Avrupa Ligi’ni 6 kez kazandı. Bugün birinci yarıda düzgün oynadık. Sevilla ile tıpkı seviyedeydik. İkinci yarıda iki gol yedik. Biri seken bir top. Oburu duran top sonrası konsantrasyon eksikliği. Avrupa’da oynamış oyuncu sayımız az. Ekibin performansı uygundu. İkinci maç sonrası hala umudumuz var. İnanıyoruz.”

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir